csenfrdeplru

Výzva starosty ke karanténě

Vážení občané,

důrazně vás žádáme o dodržování pravidel. která souvisí s vyhlášenou karanténou, zejména o vyloučení volného pohybu osob mimo vládou stanovené výjimky, omezení osobních kontaktů na nezbytné minimum a dále o důsledné používání osobních ochranných pomůcek. Jsme si vědomi, že v oblasti ochranných pomůcek stát selhal, žádáme proto o používání alespoň provizorní ochrany obličeje a nosu. Dodržováním pravidel chráníte nejen sebe a své blízké, ale především vyjadřujete ohleduplnost a zodpovědnost vůči celé společnosti, a především vůči pracovníkům v profesích, kteří zajišťují základní chod společnosti, zdravotnictví, zásobování, dopravu a další nezbytné obory.

Pokud nemusíte, vůbec nevycházejte ze svých domovů. Apelujeme především na seniory a lidi se zdravotními potížemi, kteří jsou nejohroženější skupinou v případě onemocnění, aby domovy opouštěli výhradně z důvodu návštěvy zdravotnického zařízení v neodkladném případě. Tito lidé by si měli dohodnout zajišťování svých základních potřeb prostřednictvím svých mladších a zdravých příbuzných, sousedů, dobrovolníků a podobně. V případě, že ve svém okolí nikoho takového nemáte, obraťte se na úřad městyse, telefonické a e-mailové kontakty najdete v každém vydání Zpravodaje a na webu městyse. Zároveň zdůrazňuji, že se jedná skutečně o pomoc zajištění opravdu jen základních životních potřeb, například nákup základních potravin nebo nezbytných léků.

Apelujeme rovněž na rodiče, aby své děti poučili úměrně jejich věku o pravidlech karantény a důležitosti jejich dodržování, po městysi se pohybují děti ve skupinkách a po upozornění reagují posměšky. Přerušení školní docházky z důvodu epidemie nejsou prázdniny a za chování svých dětí plně zodpovídají jejich rodiče se všemi právními důsledky.

Uvědomme si prosím všichni, že s ohledem na vysokou nakažlivost onemocnění, záludnost v podobě přenosu infekce i v době, kdy nakažený ještě nemá příznaky a na exponenciální vývoj počtu nemocných je velmi pravděpodobné, že nakažené osoby se již vyskytují i v Suchdole.

Děkuji všem za zodpovědnost a ohleduplnost a těším se na vzájemné shledávání v lepších časech, které nastanou tím dřív, čím zodpovědněji se budeme chovat my všichni.

Richard Ehler, starosta městyse

  • Změneno dne .
  • Přečteno: 2464
řeka Odra
 

© 2015 Městys Suchdol nad Odrou - Všechna práva vyhrazena  -  Webhosting a design COLOR Studio